Valodu nedēļa

Strenču pamatskolā no 20.-24. februārim norisinājās Valodu nedēļa. Tās ietvaros viena diena tika veltīta kādai no valodām – angļu, franču, krievu, vācu un, protams, dzimtajai latviešu valodai. Skolēni varēja iepazīties ar katras valodas izcelsmi, vēsturi, izplatību pasaulē, kā arī valstu kultūru un vēsturi. Skolotājas sagatavoja interesantas prezentācijas un viktorīnas, kurās piedaloties, varēja iegūt punktus, kuri sasummējoties atradīs viserudītākos un zinošākos skolēnus.

Otrdiena tika veltīta angļu valodai un dienas viesis bija anglis Gerijs Dikinsons, kurš visas dienas garumā tikās ar jauniešiem, pastāstīja par Angliju, tās kultūru un tradīcijām, noorganizēja dažādas aizraujošas spēles, kā arī varēja uzdot dažādus jautājumus. Gerijs pastāstīja arī par Kromeru (Cromer) – piejūras pilsētiņu, kurā notiek ikgadējs teātru festivāls, kā arī par savu aizraušanos ar permakultūru un video veidošanu.

Trešdiena un ceutrdiena bija veltītas franču un vācu valodām, lai iepazīstinātu jauniešius ar šīm valodām, to izplatību pasaulē un novadītu pirmo stundu franču un vācu valodās.

Piektdiena bija dzimtās valodas diena – skolā viesojās dramaturģe un rakstniece Lelde Stumbre. Dramaturģe pastāstīja par savu radošās darbības procesu un aicināja jauniešus rakstīt dienasgrāmatas, sava laika lieciniekus, kā arī lasīt lugas. Vēlāk pēcpusdienā skolēni varēja apmeklēt tikšanos ar dramaturģi arī Strenču pilsētas bibliotēkā.

Liels paldies skolas direktorei un skolotājai Dacei Gaigalai par atsaucību un sagādātajām balvām, kā arī pateicība latviešu valodas skolotājai Ketijai Lejai, krievu valodas skolotājai Evgenijai Liepinai un angļu un franču valodu skolotājai Barbarai Dauvartei, pēc kuras iniciatīvas tika organizēta Valodu nedēļa skolā!