Strenču pamatskola

STEM praktikums jeb “Protu, protu”

30.maijā skolā norisinājās  alternatīvās mācīšanās pasākums STEM praktikums jeb ,,Protu, protu”. Tas bija fantastisks, skolas kolektīvu saliedējošs un karjeras prasmju(komandas darbs, sadarbība, vadība, izzināšana, mēģināšana, prezentācija)pilnveidojošs pasākums. Zinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu  un matemātikas zināšanu, prasmju stacijas tika izveidotas ciešā sadarbībā ar dažādu jomu speciālistiem( IT, apģērbu tehnoloģijas, bioloģijas, metālapstrādes, mehatronikas),ar  Valmieras tehnikuma, AS Latvijas Valsts meži atbalstu . Tika izveidotas jauktās skolēnu (1.- 9. klašu)komandas, kurām bija jāapmeklē 12 stacijas. Tajās skolēni iepazinās ar dažādām zinātnēm un  tehnoloģijām, komandai sadarbojoties, veica kādu uzdevumu. Interesanti un saistoši bija staciju nosaukumi: Būvē tiltu, Palaid dronu, Stop-kadrs, Zaļā pēda, Nackultērps, Garā roka, Svarīgais spainis utt.. Tie atspoguļoja veicamos uzdevumus , piemēram, skolēnu komandai bija jāuzbūvē tilts, jāveic metināšanas darbs uz simulatora, jāiepazīstas ar drona vadīšanu, izgatavošanu, jāzīmē animācijas filma un jāprogrammē, jānosaka koka garums un vecums. Pasākuma noslēgumā skolēni bija pacilāti, iedvesmoti, pozitīvu emociju pārpildīti un jaunu atklāsmju bagātināti.

Īpaši skola pateicas AS Latvijas valsts meži speciālistam Ivaram Palejam, Valmieras tehnikuma karjeras konsultantei Agnesei Līdakai, kolēģei Agnesei Kelpšai, IT speciālistam Andim Evertam par sadarbību ar skolu skolēnu karjeras izglītošanā, mūsdienīgām un praktiskām  zināšanām.

Sagatavoja pedagoģe, karjeras konsultante Edīte Gulbe

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux