Strenču pamatskola

Mākslinieks ir klātesošs

Projekta “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās” ietvaros 23. februārī notikusi pirmā viesošanās Strenču pamatskolā. Turpmākajās nedēļās skaņu mākslinieki Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs, darbojoties kopā ar pamatskolēniem, ļaus plašāk iepazīt daudzveidīgo skaņu pasauli, aicinās skolēnus ieklausīties vides skaņās un rosinās aizdomāties, vai skaņas varētu palīdzēt dokumentēt laiku, kurā dzīvojam. Vizītē māksliniekiem pievienojās arī projekta vadītāja Mara Zeikare un mākslas mediatore Mariona Baltkalne.

Kopā ar Strenču pamatskolas direktori Daci Gaigalu un citiem pedagogiem tika pārrunāts Artūra Puntes un Maksima Šenteļeva rezidenču plānojums – iesaistāmās klašu grupas, nodarbību ilgums un grafiks tuvākajās nedēļās, komunikācija ar skolēniem un skolotājiem un citi aspekti. Sarunas gaitā apzinātas skolas tehniskās iespējas un skolēnu zināšanas informācijas tehnoloģijās, jo darbs ar tehniku paredzēts arī mākslinieku vadītajās nodarbībās. Pedagogi ar prieku iepazīstināja ar klašu un visas skolas telpām, skolēnu īstenotajiem projektiem, kopīgi tika izvēlētas telpas, kur varētu notikt rezidenču nodarbības, kā arī tika pārrunāta Strenču pamatskolas vēsture, tostarp fotogrāfa Dāvja Spundes (1878-1960) loma Strenču un apkārtējo pagastu notikumu dokumentēšanā. Arī vienā no Strenču pamatskolas klasēm sienu rotā D. Spundes fotogrāfija ar veco Strenču skolu, kas nodega 1992. gadā. Līdzīgi kā D. Spunde savulaik dokumentējis Strenčus ar fotogrāfiju palīdzību, Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs piedāvās to darīt ar skaņas starpniecību. Marta sākumā iecerēta pirmā tikšanās ar skolēniem.

Vairāk par projekta Mākslinieks ir klātesošs norisēm: www.artistispresent.lv

Projekts “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās” (Nr.EEZ/2022/2/27) tapis ar EEA and Norway Grants Latvia atbalstu Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” konkursa “Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” ietvaros.

Strādājam kopā iekļaujošai un konkurētspējīgai Eiropai!

#EEANorwayGrants#EEANorwayGrantsLatvia

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux