Strenču pamatskola

Lieldienu kauss 2023

Strenču pamatskolā par tradīciju ir kļuvušas koka auto modeļu ātrumsacensības, kuras šogad norisinājās Zaļajā ceturtdienā un būtu dēvējamas par tehniskās jaunrades svētkiem jaunajiem modelētājiem – sacensības norisinājās jau 4 dažādos transporta modeļu veidos.

Lieldienu kauss pulcēja 100 dalībniekus no Trikātas, Naukšēniem, Valmieras, Strenčiem, Jelgavas, Brocēniem, Iecavas un tās apkārtnes skolām un jaunrades centriem. Sacensības Strenču skolā norisinājās 7.reizi. Pateicoties skolotāja Jura Alpa iniciatīvai un kopdarbam ar skolēniem, pirmo reizi norisinājās sacensības arī kravas auto, traktoru un buru laivu modeļiem.

Traktora modeļu precizitātes braucienos piedalījās 51 modeļi. 1.vieta meiteņu konkurencē Danai Avotiņai (Strenču pamatskola), 2.vieta Laurai Šīravai (Naukšēnu vidusskola), 3.vieta Karlīnai Veinbergai (Valmieras Pārgaujas sākumskola). 1.vieta puišu konkurencē Danielam Jankinam, 2.vieta Mikam Vītiņam, 3.vieta Reinim Zajankovskis (visi JUNDA, Jelgava). Dizaina balva Ralfam Kairišam (JUNDA, Jelgava).

Kravas auto ar piekabi precizitātes braucienos piedalījās 26 modeļi. 1.vieta meiteņu konkurencē Lindai Ozoliņai (Strenču pamatskola). 1.vieta un dizaina balva puišu konkurencē Emīlam Šapnaģim, 2.vieta Valteram Kārkliņam, 3.vieta Markam Vanagam Stūrim (visi JUNDA, Jelgava).

Buru laivu ātrumsacensībās piedalījās 30 modeļi. 1.vieta Aritai Belkovai (Iecavas pamatskola), 2.vieta Nikolai Petļakai (Iecavas pamatskola), 3.vieta un dizaina balva Ermīnam Bentam (Brocēni).

Spraigākās sacensības, lielākā konkurence un tehniskie izaicinājumi – koka auto modeļu ātrumsacensībās. Sacensībās tika pieteikti 86 auto modeļi. 1.vieta meiteņu konkurencē Samantai Pētersonei, 2.vieta Lindai Znotiņai, 3.vieta Alisei Dārziņai (visas Trikātas pamatskola). 1.vieta puišu konkurencē Emīlam Stūrniekam, 2.vieta Mārim Atvaram Cibuļskim, 3.vieta Edvardam Deičmanim (visi JUNDA, Jelgava).

Sacensību organizatori saņēmuši daudz pozitīvu atsauksmju un labu dalībnieku enerģiju. Tas ir galvenais dzinulis sacensības organizēt arī nākamajā gadā.

Paldies Brocēnu Kultūras centra automodelisma pulciņa vadītājam Zigmundam Zaļenko par kvalitatīvu foto un video!!!

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux