Strenču pamatskola

Latvijas skolu Ziemas festivāls Ērgļos

Pulcējot 1053 dalībniekus un sacenšoties 106 skolām, iepriekšējā nedēļas nogalē – 24.februārī – aizvadīts Latvijas skolu Ziemas festivāls. Ziemas festivāls pēc vairāku gadu norises virtuālajā vidē šogad atkal notika klātienē – Ērgļos, Gaiziņkalnā un Smeceres silā.

Strenču pamatskola Ziemas festivālā tika pārstāvēta, komandā pulcējot 31 dalībnieku.

Sacensības notika 13 individuālajās un komandu disciplīnās – biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, frīstaila snovbordā, hokejā 3×3, slidošanā, ragaviņu sportā, ziemas orientēšanās ar slēpēm, kērlingā, frīstaila slēpošanā, ziemas volejbolā un disku golfā.

Mūsu dalība un sasniegumi:

3.vieta ragaviņu sportā Gaiziņkalna stāvajos nobraucienos 2.grupas komandai, kurā startēja Adelīna Ampermane, Elīna Ose, Krista Druvmale, Markuss Skrabis, Sergejs Dembovskis un Valters Jocis. Grupa startēja 11 komandas.

4.vieta kērlingā. Komandā aizrautīgi ļoti garas spēles izdzīvoja Amanda Ozola, Rodrigo Ādamsons, Kaspars Prokofjevs un Daniels Taube.

5.vieta disku golfā. Komandā 3 izspēlēs cīnījās Evelīna Baņņikova, Adrians Nikels, Ralfs Bukšs, Roberts Grietens.

Vislielākais dalībnieku skaits un sīva konkurence gandrīz visās vecuma grupās norisinājās distanču slēpošanā, kur kopā tika pulcēti 242 dalībnieki 4 vecuma grupās. Lepojamies ar mūsu brāļu – Kārļa un Jēkaba Švēdes – sasniegumiem. Jēkabs savā vecuma grupā 41 dalībnieka konkurencē izcīnīja 11. vietu, Kārlis 33 dalībnieku konkurencē ierindojās 15.vietā. Jāpiebilst, ka uzreiz pēc slēpojuma brāļi devās uz sacensībām Tallinā – lēkšana no tramplīna, kas ir viņu galvenais sporta veids treniņos.

4.vieta ragaviņu sportā tika izcīnīta arī jaunākajā dalībnieku grupā. Komandā startēja Alise Bazdireva, Lauma Emīlija Bičevska, Marta Zvejniece, Sāra Miza, Luīze Skrabe un Toms Zuza.

Ļoti sīvas spēles 31 komandu konkurencē Ērgļu vidusskolas stadionā visas dienas garumā noritēja sniega volejbolā. Jaunieši izbaudīja netradicionālos apstākļus, vairākās komandās bija iekļauti jaunieši, kuri ilgstoši jau trenējas klasiskajā vai pludmales volejbolā. Mūsu skolas komandā cīnījās Elīza Ziediņa, Vadims Petrusevičs, Ričards Zariņš un Vladimirs Fedjukovs.

Individuālajā sporta veidā slidošanā piedalījās 3 mūsu skolas jaunieši – Marta Keita Biruma, Tatjana Babariko un Sandris Krastiņš, kurš iekļuva finālslidojumā savā vecuma grupā.

Skolu atsaucība un ievērojamais dalībnieku skaits liecina – šādiem jauniešu sporta pasākumiem arī ziemas apstākļos ir milzīga nozīme. Strenču pamatskola ir piedalījusies un turpinās piedalīties šajos sporta svētkos, kas ir un var būt kā balva katram jaunietim, ne tikai tiem, kas profesionāli trenējas kādā no sporta veidiem. Veselā miesā vesels gars!!!

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux