Strenču pamatskola

Ēnu diena 2023

Šogad ar jaunu sparu un drosmi noritējis ikgadējais karjeras izglītošanas pasākums Ēnu diena 2023, ko Latvijā organizē Junior Achivment.

Ik gadu  Strenču pamatskolas  izglītojamie iesaistās profesiju Ēnošanā. Šogad kopumā 16 izglītojamie no dažādām klasēm (2. – 9.kl.) ēnoja dažādu jomu profesijas – lauksaimniecība, ceļu būve, transports, izglītība, u.c..  Ēnota tika skolotāja (2), VUGD ugunsdzēsēja (4), friziera (1), kafejnīcas vadītāja(1), tirdzniecības speciālista(2), pavāra, kulināra (2), ekskavatorista(1), traktorista (1), struktūrvienības vadītāja (1), ķirurga (1) profesija. Pievienotajās fotogrāfijās atspoguļotas 2. klases skolnieces Sofijas Tēbergas Ēnu dienas gaitas. Kafejnīcā “1:1” Sofija bija iespēja iejuties pārdevēja, pavāra, viesmīļa un kafejnīcas vadītāja lomās. 

Pateicamies par sadarbību un jaunatnes karjeras izglītošanu Valmieras 2.vidusskolai , Kocēnu pamatskolai, PII “Minkāns”, VUGD Strenču posteņa ugunsdzēsējiem un īpaši posteņa komandierim Mikam Rakeckim, kafejnīca 1:1, A/S Seda kūdras izstrāde, veikals TOP, SIA “Norma-A”/Ecolaines, SIA “Delaval”, SIA “Biston”, SIA Kaktuss un vecākiem, kuri iepazīstināja ar savām profesijām – traktorists, ekskavatorists.

Izglītojamo atziņas par ēnošanu ir dažādas taču vienojošais, ka profesiju ēnošana ir ļoti interesanta. Profesiju iepazīšanā atklātas darba vērtības, mūžizglītības loma. Ēnu dienas piedzīvoto ēnotājs prezentēja klases biedriem iedvesmojot tos arī piedalīties ēnošanā. Katra jaunieša mērķu sasniegšanā ļoti svarīgi ir tuvāko cilvēku atbalsts. Aicinu ģimenēm aktīvi iesaistīties un atbalstīt jauniešu centienus iepazīt darba pasauli.

Karjeras konsultante Edīte Gulbe

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux